O nas

 

 

W centrum naszego myślenia o edukacji stawiamy człowieka - jego godność, wolność i pragnienie poszukiwania tego, co dobre i prawdziwe. Dlatego tworząc Instytut Educare, oparliśmy go na filarach, które mają wzmocnić osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą. Wierzymy, że programy szkoleniowe budowane na wartościach, pobudzające pasje, pozwalające tworzyć autorytet w oparciu o wiarygodność i kompetencje pomogą nauczycielkom i nauczycielom stać się wyjątkowymi towarzyszami młodych ludzi oraz wsparciem dla rodziców w ich funkcji wychowawczej.

Instytut Educare jest częścią TDJ Foundation

 

Obszary działań Educare

Cele Educare

 


 

Zespół

DOBROCHNA LAMA | Dyrektor ds. Kształcenia

LinkedIn

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu programów edukacyjnych, które zdobywała jako nauczyciel, dyrektor szkoły, trener i konsultant dla kadr zarządzających i nauczycieli, w tym również dla placówek edukacyjnych za granicą. Przez wiele lat zawodowo była związana ze szkolnictwem publicznym oraz niepublicznym, w szczególności zakładając pierwsze placówki edukacyjne Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik. Jest absolwentką studiów magisterskich na Sydney University w Australii oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wspólnie z TDJ Foundation zainicjowała projekt stworzenia Educare, zapewniającego wsparcie w zakresie kształcenia m.in. nauczycieli, kadr zarządzających oraz pozostałych pracowników oświatowych w Polsce.

 


ELŻBIETA WAGNER | Kierownik projektu

LinkedIn

Odpowiedzialna za kierowanie projektami szkoleniowymi Instytutu Educare w szczególności za współtworzenie programów kształcenia w Zespole Programowym, współpracę z trenerami w zakresie przygotowania szkoleń oraz kierowanie działaniami operacyjnymi związanymi z prowadzeniem projektu. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Doświadczenie w obszarze edukacji zdobyła pracując dla organów prowadzących szkoły niepubliczne, a także jako dyrektor jednej ze szkół edukacji spersonalizowanej. Jest pasjonatem edukacji, szczególnie modelu opartego o personalizm.

 

DR MONIKA JAKUBOWSKA | Ekspert programowy

Doktor nauk pedagogicznych, adiunkt w Katedrze Polityki Oświatowej i Społecznych Badań nad Edukacją Uniwersytetu Warszawskiego, badacz kultury szkoły, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, członek zespołu do spraw kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

 

 

JOANNA KICIOR | Ekspert programowy

LinkedIn

W Instytucie Educare odpowiedzialna za współpracę z trenerami w zakresie przygotowania szkoleń oraz z placówkami edukacyjnymi w obszarze projektów wdrożeniowych. Wspiera zespół programowy również od strony administracyjnej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku Historia. Ukończyła studia podyplomowe z Doradztwa zawodowego z coachingiem i pośrednictwa pracy oraz z zakresu Wiedzy o społeczeństwie. Jest nauczycielem mianowanym z wieloletnim stażem w pracy w szkole edukacji spersonalizowanej oraz tutorem rodzinnym

 

 

KATARZYNA SZYMALA | Ekspert ds. personalizacji kształcenia

Magister filologii polskiej UJ. Studiowała także teologię i filozofię w Centro Internazionale di Studi Villa Balestra (Rzym). Autorka publikacji z zakresu filozofii i pedagogiki. Były koordynator ds. wychowawczych i tutoringu w szkole Strumienie.

 

 

ŁUKASZ BILEWICZ | Ekspert

szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci, wieloletni wychowawca i koordynator klas 0-3 w Szkole Żagle w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie z zakresu edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej. Założyciel LabRobotics - firmy edukacyjnej z dziedziny programowania i robotyki.

 

 

WERONIKA HERMAN| Ekspert

mama pięciorga dzieci, instruktor harcerski, nauczyciel, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Przedszkola i Szkoły Źródło, z wykształcenia biochemik, z zamiłowania pasjonatka uczenia oraz mody, urządzania wnętrz, ogrodów i jazdy na nartach. Absolwentka szkoły muzycznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Studium Pedagogicznego, podyplomowych studiów edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej Uniwersytetu Pedagogicznego. Trener Szkoły dla rodziców i wychowawców.

 

 

MAGDALENA LECZKOWSKA | Ekspert

Pedagog szkolny, absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej z andragogiką oraz studium relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień. Realizuje autorski program mediacji rówieśniczych.

 

 

KATARZYNA MAKULEC | Ekspert

Magister pedagogiki i zarządzania, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, twórca autorskich programów pracy z dziećmi, trener w Akademii Szybkiej Nauki, wieloletni dyrektor przedszkola Strumienie.

 

 

MARTA MAŻEWSKA | Ekspert

Magister filologii polskiej, mgr psychologii, psychoterapeuta osób indywidualnych i par, nauczyciel jęz. polskiego, była w-ce dyrektor ds. dydaktycznych w szkole dla dziewcząt Promienie.

ZOFIA FLUDER | Ekspert

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach: Pedagogika socjalna i opiekuńcza oraz Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Nauczycielka przedszkolna i wieloletni tutor, a także dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Węgielek" w Katowicach. Prywatnie: szczęśliwa żona i mama.

 

 
 
 
 

KATARZYNA TAMOWICZ | Ekspert

Od 6 lat związana z projektem edukacyjnym Fregata w Gdańsku.
W swojej karierze zawodowej pracowała dla agencji rekrutacyjnej jako osoba odpowiedzialna za narzędzia informatyczne oraz sprzedaż, w dziale baz danych wydawnictwa oraz firmie lobbingowej.
Jako mentor i trener – w projektach skierowanych przede wszystkim do kobiet, m.in. „Mentoring kobiet w biznesie”, „Biznes na start”, „Zawsze aktywni”; konsultant, szkoleniowiec w obszarze wykorzystania technologii informacyjnych w prowadzeniu biznesu.
W 2008 roku została laureatką konkursu DIG 2008 (Darboven Idee Grant 2008 na najbardziej innowacyjny pomysł na biznes opracowany przez kobietę), za opracowanie algorytmu umożliwiającego porównywanie kierunków studiów.
Z wykształcenia specjalista projektowania systemów informacji, komunikatywnie posługuje się j. niemieckim, angielskim i francuskim.

 

 

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK | Ekspert programowy

Odpowiedzialny za rozwój i realizację Programów Młodzieżowych w TDJ Foundation. Psycholog, badacz efektów empowermentu psychologicznego, gościnnie wykłada na Uniwersytecie SWPS. Absolwent Uniwersytetu SWPS, kierunku Psychologii Rozwoju Osobistego i Coachingu. W latach 2013/2014/2015 otrzymał Nagrodę Rektora VIS (Very Important Student) za osiągnięcia na tle społecznym. Od 2012 aktywnie zaangażowany w tworzenie i realizację projektów młodzieżowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl