
Raz, dwa, trzy – grywalizuj i Ty!
Zapraszamy na bezpłatny webinar, który odbędzie się 6 marca w godzinach 18:00-20:00.
Link do zapisów znajduje się TUTAJ
“Wierzę, że każdy człowiek nosi w sobie naturalną ciekawość świata. Czasem jednak ta ciekawość gaśnie, przytłoczona rutyną i sztywnymi ramami szkolnej edukacji. Jak ją na nowo rozbudzić?” – pyta Joanna Górecka.
Warto sięgnąć po metodę, która zyskuje coraz większą popularność jako skuteczna strategia motywacyjna, wpływająca pozytywnie na efektywność procesu kształcenia. Tą metodą jest grywalizacja, czyli zastosowanie mechanizmów znanych z gier w kontekście edukacyjnym.
Zakres szkolenia
- teoretyczne podstawy grywalizacji, ze szczególnym uwzględnieniem jej psychologicznych mechanizmów
- konkretne narzędzia i materiały, które można wykorzystać do tworzenia angażujących i efektywnych gier edukacyjnych
- strategie wdrażania grywalizacji w różnych przedmiotach i na różnych etapach edukacyjnych, uwzględniając specyfikę pracy z uczniami w różnym wieku
- przykłady projektów grywalizacyjnych, które zrealizowałam z uczniami i uczennicami w No Bell Szkole Podstawowej i No Bell Liceum
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze, podczas którego postaramy się przybliżyć Państwu ideę grywalizacji oraz jej praktyczne zastosowanie w realiach szkolnych.
Prowadząca:
dr Joanna Górecka
- Doktor nauk humanistycznych. Pasjonatka edukacji niecodziennej, nieopresyjnej, angażującej, polonistka z wieloletnim doświadczeniem. Od blisko 18 lat pracuje w Szkole No Bell, w której skupia się na wprowadzaniu nowoczesnych metod nauczania, łamaniu schematów edukacyjnych i propagowaniu otwartego myślenia o potrzebach edukacyjnych dzieci.
- Jako dyrektorka Instytutu Innowacji Edukacyjnych działa na rzecz upowszechnia nowoczesnych metod i formuł kształcenia. Koordynowała projekt przygotowania i opracowania czterech innowacyjnych programów nauczania dla Ośrodka Rozwoju Edukacji: „Obywatel Świata”, „Odkrywca biznesu”, „Zainteresowania i pasje”, „Mały Wynalazca”.
- Współpracuje z uczelniami (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warszawski, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), biorąc udział w rozmaitych przedsięwzięciach i badaniach edukacyjnych ogniskujących się wokół edukacji i efektywności kształcenia.
- Nawiązała również współpracę z Holistic Think Tank – organizacją non-profit, której celem jest promowanie nowego sposobu myślenia o edukacji i dostarczanie szkołom konkretnych, systemowych rozwiązań.
- Autorka publikacji, artykułów, opracowań naukowych. Uczestniczka debat, konferencji i spotkań eksperckich.
Zapisy na szkolenie
Link do zapisów znajduje się TUTAJ
Informacje organizacyjne:
- Webinar odbędzie się online – link do spotkania wyślemy dzień przed webinarem.
- Zaświadczenia o udziale w szkoleniu prześlemy na adres e-mail podany w zamówieniu w terminie do 14 dni od daty szkolenia (prosimy o sprawdzanie folderów spam i powiadomienia).
- Prosimy o punktualność. W miarę możliwości zachęcamy do logowania w godz. 17:55-18:00.
- Przewidywany czas trwania webinaru z sesją pytań i odpowiedzi to 120 min.
- Liczba miejsc jest ograniczona.