Uczeń w kryzysie psychicznym: objawy, diagnoza, interwencja

Cena: 1 700,00 zł 1700.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Wobec licznych doniesień o złej kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, szkoła i rodzina stają przed nowymi wyzwaniami. Pierwsze z nich i najważniejsze to: Zachować spokój! Nasze szkolenie dotyczące kryzysów psychicznych to okazja do weryfikacji faktów (Czy w Polsce naprawdę lawinowo rośnie liczba samobójstw nastolatków?) oraz zyskania spokoju i poczucia kompetencji w zakresie udzielania pierwszej pomocy psychologicznej. Uczestnicy przećwiczą m.in. stosowanie skali oceny zagrożenia samobójstwem.

Zakres tematyczny sesji:
• dziecko w kryzysie i jego funkcjonowanie na poziomie emocji, myśli, ciała i zachowania,
• kryzys suicydalny: przyczyny, ocena ryzyka, reagowanie, formy pomocy,
• współpraca szkoły z rodzicami dziecka w kryzysie.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia. Szkolenie jest prowadzone w formie wykładu z elementami warsztatowymi. Rekomendujemy zakup tego szkolenia w pakiecie ze szkoleniem lustrzanym. Szkolenie lustrzane polega na przeprowadzeniu wykładu na ten sam temat dla rodziców w dopasowanej dla nich formie. Taki zabieg pozwala na budowanie spójnego podejścia do tematu w całej społeczności szkolnej.

Forma: szkolenie / pakiet ze szkoleniem lustrzanym; stacjonarnie / na żywo on-line

Czas: 2 godziny 

Termin i miejsce: do uzgodnienia 

Prowadząca:

Magdalena Leczkowska

Magdalena Leczkowska - pedagog szkolny i nauczyciel chemii; absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej z andragogiką, suicydologii oraz studium relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień; laureatka III edycji konkursu "Nauczyciel - mediator" im. Joanny Kubiak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl