Praca metodą projektu. Aktywny udział uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności - szkolenie dla rady pedagogicznej

Cena: 3 200,00 zł 3200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Szkolenie ma na celu pokazać pracę metodą projektu (PBL – Project Based Learning), która skupia się na decentralizacji roli nauczyciela podczas zajęć z uczniami i angażuje tych ostatnich do aktywnego zdobywania i wykorzystywania wiedzy i umiejętności. Jednym z kluczowych elementów tej metody jest realizacja podstawy programowej z danego przedmiotu, wykorzystując i budując umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, komunikacja, kooperacja i krytyczne myślenie. Realizując elementy podstawy programowej tą metodą, nauczyciel pomaga uczniom rozwijać również umiejętność pracy w zespole. 

Szkolenie ma formę warsztatów, podczas których uczestnicy:

  • wcielają się w rolę uczniów i poznają szereg ćwiczeń aktywizujących
  • poznają 5 kluczowych elementów PBL oraz obszary, które PBL pomaga rozwijać
  • opiszą, czego dotyczą pytania przewodnie
  • przeanalizują, na czym polega skuteczna praca zespołowa
  • utworzą własne projekty pod okiem ekspertów - wersja rozszerzona 

Wykorzystywane narzędzia bazują zarówno na materiałach tradycyjnych, choć użytych w niekonwencjonalny sposób, jak i tych najnowszych, opartych na nowoczesnych technologiach. 

W czasie warsztatów uczestnicy zapoznają się z etapami realizacji projektów oraz takimi ich elementami jak rozmowa z ekspertem czy odbiorca projektu. 

Szkolenie dostępne jest w dwóch wariantach - podstawowym 3,5 godz. oraz rozszerzonym - 5 godz., podczas którego dodatkowo uczestnicy pod okiem ekspertów będą tworzyć własne projekty w zespołach przedmiotowych i zaprezentują je na forum

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia. 

Forma: szkolenie stacjonarne dla rady pedagogicznej 

Czas: 3,5 godziny - cena 3 200 zł lub 5 godzin - cena 4 200 zł (do wyboru)

Termin i miejsce: do uzgodnienia 

Cena dotyczy całej rady pedagogicznej dla grupy do maksymalnie 30 osób. Powyżej tej liczby od każdej osoby pobierana jest dodatkowa opłata 20 zł (materiały szkoleniowe). 

Prowadzące:

Gabriela Okwieka

Gabriela Okwieka - ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Jest nauczycielem języka, egzaminatorem Cambridge English oraz tutorem rodzinnym. Wieloletni pracownik szkoły dla dziewcząt Płomień i liceum In Altum w Katowicach.

 Nowok Pajda

Katarzyna Nowok-Pajda - ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Śląskim. Jest nauczycielem języka angielskiego, egzaminatorem maturalnym oraz tutorem rodzinnym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w placówkach publicznych jak i w niepublicznych. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej dla Dziewcząt Płomień oraz w Liceum Ogólnokształcącym In Altum. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl